Řebříček obecný je znám pro velké množství pozitivních účinků na lidské zdraví. Přesto (anebo právě proto) že je rodu mužského, působí zejména na různé ženské problémy. Čaj či sedací koupele z řebříčku tedy můžeme jednoznačně doporučit. Jejich výroba je přitom velmi jednoduchá – více v našem článku o řebříčku.
Na co tuto bylinku tedy konkrétně používat? Kladný vliv byl zaznamenán při nepravidelné menstruaci či při vynechání menstruace (tzv. amenorea), ale také při potížích v období klimakteria. Uplatnění má rovněž při zánětech vaječníků, poklesu i výhřezu dělohy a gynekologickém výtoku. Dále může pomoci při myomu (nezhoubném nádoru) dělohy a dokonce se uvádí podpůrná úloha při rakovině dělohy. Jedná se tedy o univerzální „léčivku“ při nejrůznějších gynekologických obtížích.
V tomto článku se budeme věnovat přípravě čaje pro velmi vzácnou ženu. Čaj je určen pro celkovou pohodu ženy, má uklidňující účinky, poskytne úlevu při menstruačních potížích a působí na osvěžení celého těla.
Nasbírejte si čerstvý řebříček (a ten usušte) nebo si případně nakupte již přímo v sušené formě. Pro čaje z řebříčku se používá kvetoucí nať (pro sedací koupel pak celá rostlina). Pokud si chcete udělat jen samotný čaj z řebříčku, tak se použije čajová lžička na 1/4 litru vody, spaříme, krátce vyluhujeme a máme hotovo – tedy nic složitého.
Příprava čaje pro vzácnou ženu také není nic složitého.
Fáze 1:
Budete potřebovat: řebříček, dobromysl, mateřídouška, kontryhel, meduňka, měsíček, levandule a třezalka.
Fáze 2:
Jednotlivé bylinky přidáme do skleněné dózy.
Fáze 3:
A máme připravený čaj.
Napište komentář