Vyvážená bylinková směs pro ženy všech věkových kategorií, připravte si doma tuto účinnou bylinkovou směs.
Do této bylinkové směsi namícháme:
Kontryhel – pomáhá ženám s mnoha gynekologickými problémy. Jedná se tedy o přírodní alternativu různých chemických léčiv. Dle mnoha výzkumů se přitom jedná o skutečně účinnou pomoc. Blahodárně působí nejen při poruchách menstruace, výtoku (bělotoku), při nepravidelnosti v létech přechodu, při obtížích ženských pohlavních orgánů. Je velkým pomocníkem při zranění při porodu, při ochabnutí lůna žen, které mají těžké porody anebo když jsou náchylné k potratům, upevňuje plod (zabraňuje potratu), neboť posiluje ochablé vazivo dělohy. Ženy by měly od třetího měsíce těhotenství pít čaj z kontryhelu.
Řebříček – má kladný vliv při nepravidelné menstruaci či při vynechání menstruace (tzv. amenorea), ale také při potížích v období klimakteria. Uplatnění má rovněž při zánětech vaječníků, poklesu i výhřezu dělohy a gynekologickém výtoku.
Jetel – pomáhá při nepravidelném menstruačním cyklu, při gynekologických zánětech a také při přechodu.
Měsíček – je jednou z hlavních gynekologických rostlin. Upravuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci, tlumí gynekologické záněty.
Růže – účinky při bolestivé menstruaci a antimykotické účinky
Levandule – účinky při různých psychických komplikacích, tedy např. při nespavosti, nervozitě, stresu nebo depresivních stavech. Určité pozitivní účinky by levandule lékařská měla mít i na trávící ústrojí a částečně také na krevní tlak či menstruační bolesti.
Hluchavka – výborně léčí menstruační problémy, posiluje dělohu, pomáhá při zánětu vaječníků a zastavuje bělotok, který se často vyskytuje u mladých žen.
Postup přípravy čaje:
1 lžíci bylinek zalijeme 250 ml horké vody a necháme 15-20 minut louhovat.
Dobrý den , v receptu bylinkový čaj pro ženy je psaná růže to mohu použít jakýkoliv květ růže ? Děkuji za odpověď Marta